işten ayrılma

  iyi günler

  ben bir firmaya 21.08.2016 tarihinde girdim

  işten ayrılmak istediğimi 09.12.2016 da bildirdim.fakat işyeri sahibi ohal zamanı benim iznim olmadan çıkamazsın diye korkutma amaçlı konuştu.15 günlük sürem dolduğunda işten ayrılsam biliyorum ki maaşımı 2 ay geç verecek.

  benim görevim olmamasına rağmen yerime geçecek arkadaşı da ben buluyorum ama halen görüşüp birisini işe almadı nasıl bir yol izlemem gerekiyor (05.01.2017)

  Acemi tarafından soruldu / SGK.
  Yorum yapın

   Merhaba. Bu anlattıklarınızı sözlü olarak yaptıysanız, sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. OHAL zamanında işçi elbette işten ayrılabilir. Sizin durumunuzda, işverene yazılı olarak bildirdikten sonra 2 hafta içinde işten ayrılabilirdiniz. Yerinize birinin bulunmasını beklemenize de gerek yok. Buna göre değerlendirebilirsiniz.

   Yorum yapın

    işten ayrılacağımı yazılı olarak değil sözlü olarak bildirdim.bildirdiğim tarihten 3 gün sonra (12.12.2016) sitelere eleman ilanı verdik.görüşmeleri ve iş takibini whatsapp üzerinden yaptığı için bu konuda yazışmalarımız ve sesli notları da bende hala duruyor.ileride bu yazışma ve sesli notlar delil niteliği taşır mı.

    maaşımı vermezse artık bırakıp gidicem eminim mahkemeye verecek ve haber vermeden gitti diyecek

    Yorum yapın

    Cevabınız

    Cevap yazarak gizlilik politikasını ve hizmet şartlarını kabul etmiş olursunuz.